smagios idėjos kaziuko mugei mokykloje ar darželyje

Smagios idėjos Kaziuko mugei mokykloje ar darželyje

Iki Kaziuko liko tik gera savaitė – ar jūsų mažieji amatininkai jau planuoja dirbtuves? Man labai graži šių dienų tradicija tiek mokyklose, tiek darželiuose rengti vaikų Kaziuko muges – puiki proga mažiesiems kūrybingai pasidarbuoti, o po to pasijusti šauniais mugės prekeiviais. Tik dėl idėjų kartais tenka pasukti galvą – ne visose ugdymo įstaigose galima prekiauti valgomais dalykais, tad dažnam jaunam kūrėjui reikia ieškoti minčių, ką įdomaus, dailaus ir nebrangaus sukūrus iš nevalgomų dalykų. Todėl ir rikiuoju į vieną būrį pirmiausia nevalgomas Gimtadienio mugės idėjas, įkandamas mažoms rankelėms ir tinkamas būti pakviestomis į Kaziuką.

Gaminiai iš druskos tešlos – iš jos kurti gali ir darželinukai, druskos tešla greitai pagaminama iš kiekvienoje virtuvėje esančių produktų. Tik su spalvojimu teks apsispręsti – jei nenorite pirkti valgomų dažų, gaminukus galite dažyti dažais ar guašu (apie tai plačiau rudens darbelių temoje), tačiau man dailiau atrodo valgomais dažais dažyti dirbiniai. Mugėje visada paklausesni funkcionalūs daiktai, tad pasiūlykite mažiesiems kūrėjams tokius ir kurti – pakabukai (puikus derinys su kriauklėmis ar akmenėliais), dubenėliai, segės, pakabinamos namų dekoracijos. Druskos tešlos receptas – pakabukų temoje.

Popierinės apyrankės iš vienkartinių rankšluosčių tūbelės. Tinka mažoms rankelėms, tad ši idėja labiau darželio lankytojams. Apyrankes kurti smagu ir paprasta, ypač, jei turite smagių detalių puošybai – smulkių sagučių, blizgučių, kriauklelių. Kaip pagaminti – skaitykite čia.

Popierinės dėžutės – čia gali prisijungti ir mokyklinukai. Dėžutes galima spalvoti guašu, apklijuoti kriauklėmis, sagomis, medžiaginiais kaspinėliais. Naudingas pirkinys smulkaus turto nestokojantiems mažiesiems. Apie gamybą plačiau – čia.

Popieriniai 3 D kiaušiniai – puiki dekoracija artėjančioms Velykoms. Kaip pagaminti – rasite čia.

Drugeliai ant pagaliukų – iš spalvotų popierėlių keksiukams ir medinių skalbinių segtukų vaikai nesunkiai suklijuos žavias pavasarines dekoracijas – drugelius. Pritvirtinti ant medinių iešmelių jie puikiai papuoš svogūninių gėlių vazonėlį ar bet kurį namų kampelį. Mažesniems vaikams reikėtų padėti priklijuoti drugelių antenas iš virvutės – tai kiek sudėtingesnė darbelio vieta. Plačiau apie drugelių gamybą – čia.

Atvirukai – jų sugalvoti galime be galo įvairių –  su daržovių antspaudais, aplikacijomis iš sagų, keksiukų popierėlių ar kitų dalykų. Atvirukinės idėjos vaikams – šioje temoje. O temas vaikai, žinoma, čia gali rinktis kuo artimesnes Kaziukui – pavasaris, verbos, paukščiukai ir pan.

Gaminiai, apklijuoti savo gamybos lipdukais – tarkim, balionas su smagiu užrašu Kaziuko mugė! Kaip pasigaminti lipdukus – skaitome čia.

Jei prakalbome apie balionus, juos galime paversti smagiais žvėreliais ar kitais personažais. Apie linksmus balionus rasite čia.

Karoliai iš siūlų bumbulų – minkšti, jaukūs ir originalūs – kaip pagaminti, rasite čia.

Loterija – jei tik mokytoja ar auklėtoja leidžia, Kaziuko mugės metu galime surengti smagią loteriją. Tokią, kur visi laimi bent po smulkmeną. Kaip pagaminti nutrinamus loterijos bilietus – rasite čia, o kad būtų įdomiau, juos vaikai gali gaminti gėlių žiedų, lapelių, drugelių ar paukščių formos ir sukabinti ant nugenėtų prasprogusių medžio šakų puokštės.

Jei ugdymo įstaigoje per Kaziuką negalimi tik savo gamybos valgomi gaminiai, šaunių dalykėlių galima sugalvoti su pirktiniais saldainiais: sunerti apyrankę iš jelly beans pupelių ar padaryti gėlių-ledinukų.

Vyresnėliai, mokantys nerti, gali prekiauti nertomis Kaziuko karūnomis – kuris nenori būti karūnuotas? Kaip nunerti karūną – čia. Paprastesni karūnų variantai – iš popieriaus ar veltinio – nemokamus šablonus atsispausdinkite mūsų princesių temoje.

Mokantiems siūti vyresniesiems – paprastos siūtos idėjos: dovanų maišeliai, greitai pasiuvamas meškiukas, kvepiantys žolelių maišeliai ir žavios širdelės ant pagaliuko.

Papildyta naujomis idėjomis 2019 02 25:

Labai paprasta surišti širdeles iš šienogaminimo aprašymą rasite kalėdinėje temoje, bet širdelę papuošus pastelinių spalvų segtuku ar juostele, ji išsyk suskamba pavasariškai. Šieno visada rasime prekybos centruose, prekių gyvūnams skyriuose. Dalį širdelių vaikai gali pagaminti kiek mažesnių, su pritvirtintais mediniais iešmeliais – tokią širdelę galima įsmeigti į svogūninių gėlių vazonėlį ar verbų puokštę.

dovana mamai padaryk pats gimtadienio mugė

Pačių pagaminti kiškiai – pavasario, gyvybės, Velykų simbolis, juk pastaroji šventė neretai būna visai netoliese Kaziuko. Labiausiai mugei vaikams siūlyčiau gaminti 3D popierinius kiškius arba zuikiškas vazeles iš stiklainiukų. Kiškių tema – čia.

Jei turime pasirinkę kankorėžių, vaikai gali juos nuspalvoti guašu ar akriliniais dažais ir Kaziuko mugei sukurti įvairių originalių darbelių. Apie viską detaliau – čia.

Pačių pagaminti popieriniai suktukai – Fidget spinneršiame įraše rasite ir galėsite atsispausdinti jų traferatus.

Pieštukinė iš vienkartinio puodelio – gaminimo aprašymas ir daugiau panašių idėjų – čia.

Ir, be abejo, Gimtadienio mugės puslapiuose rasite daugybę valgomų, Kaziuko mugei mokykloje ar darželyje tinkamų idėjų, čia įdedu tik kelias, mano manymu, Kaziukui ypač tinkamas, o daugiau minčių ieškokite mūsų Vaišių skiltyje.

Sausainiai sagutės – suverkite ant virvutės sagų rinkes, ir gražu, ir gardu! avižų batonėliai; mini pica ant pagaliuko; vieno kąsnio pyragėliai su dešrelėmis; žemės riešutų sviesto sausainiai ant pagaliukų; vafliai ant pagaliukų; greiti cake pop iš kukurūzų spragėsių; batonėliai iš grūdų žiedelių Cheerios.

Tiek idėjų kūrybinėms mažųjų mugės dirbtuvėms – būkime šalia, kai mažieji kurs, kad galėtume padėti patarimu ar sudėtingesnėje darbelio vietoje, tačiau pernelyg nesikiškime – tegul vaikai įkvėpia kūrybos džiaugsmo pilnus plaučius. Smagaus ir kūrybiško pasiruošimo šauniajam Kaziukui!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Daugiau idėjų: „Kaziuko mugė mokykloje ar darželyje – darbelių idėjos“

Dar daugiau panašių idėjų ieškokite skiltyje „Kaziuko mugė vaikams“

2 Responses

  1. Laima
    |

    Laba diena noriu paklausti ką galima padaryti Kaziuko mugei

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Laba diena, Laima, mielai kviečiu pasirinkti iš idėjų viršuje 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *